NEDEN ÜYE OLMALIYIM ?

İPAR sektörel bir dernektir. Sektörel sorunları çözmek ve sektörü geliştirmek için kurulmuştur. İPAR çatısı altında bulunmanın ve İPAR Ailesi içerisinde yer almanın sağladığı avantajlar;

 1. Üyeleri ile ve sektörle sağlanan etkin network sayesinde elde edilen sektörel gelişim ve birikimden haberdar olma ve bu sayede sektörel gelişime ayak uydurma.
 2. Derneğin Üyelerini geliştirmeye ve sektörel kaliteyi artırmaya yönelik uyguladığı eğitim programlarından yararlanma.
 3. Sektörel aile bilinci ve birlikteliğinin sağlandığı İPAR Ailesine dahil olmakla ; üyelerle iş birlikteliklerine kapı açma, rekabeti ilkeli ve etik değerlere uygun olarak yaşayabilmeye yönelik İPAR Ailesinin sağladığı ve ortaya koyduğu sektörel değerlerden yararlanma.
 4. Tedarikçi Üye firmaların İPAR Ailesine sağlamış olduğu % 35 lere varan iskonto ve ödeme kolaylığı imkanlarından yararlanma.
 5. Belgelendirme kuruluşu üyemizin İPAR Ailesine sağlamış olduğu % 30 luk iskonto imkanından yaralanma.
 6. Kamusal alanda ilgili Bakanlıklar nezdinde Üye firmaların bilinirliğine yönelik avantajlardan yararlanma.
 7. Uluslararası projelere yönelik İPAR ın Elçilik ve Ticari Ataşelikler ile sağladığı imkanlardan yararlanma.
 8. Uluslararası sektörel fuarlardan haberdar olma ve Fuar organizasyonu yapan Üye Kuruluşlarımızın İPAR Ailesine sağladığı ıskontolardan ve diğer imkanlardan yararlanma.
 9. Derneğin rutin olarak düzenlediği İPAR Ailesi motivasyon programlarından yararlanma. Bu programlar ile üyelerle yakın birliktelik elde etme ve geleceğe yönelik ortak projelerde birlikte olabilme imkanını elde etme.
 10. Sektörün tek derneği olma avantajı ile; sektörel sorunları çözme ve sektörü daha iyi noktaya taşıma adına bir ve beraber hareket edebilme imkanını yakalama.
 11. Sektörel birikim ve tecrübenin etkin bir şekilde değerlendirildiği, sektörü geliştirmeye ve dışa bağımlılıktan kurtarmaya yönelik ARGE ve ÜRGE faaliyetlerinin kazanımlarından yararlanma.
 12. Sosyal sorumluluk projelerinin konuşulduğu, görüşüldüğü ve bu noktada atılacak adımlardan haberdar olma ve bu sayede toplumsal faydaya yönelik kazanımlarda paydaş olabilme.