GELECEĞE ADANMIŞ 10 YIL…

Çocuklarımızın gelişimine değer katabilmek ilkesiyle yola çıkan ve onları destekleyen sektörel bir kuruluştur İPAR.

Yarınlarımızın teminatı olan çocuklarımıza değer katabilmenin ve onlar için sektörel dokunuşu daha güçlü kılabilmenin özverisi içerisinde olduk hep birlikte. El ele gönül gönüle bu amaca hizmet edebilmenin derdini taşıdık. Kimimiz ben de varım diyerek üstlendi o manidar yükü, kimimiz gizli birer kahraman gibi devasa hizmetlerini sessiz sedasız koydu ortaya, kimimiz mesaisinden ödün vererek koşturdu bu anlamlı yolda.

Farkında olalım ya da olmayalım bu yükü bu günlere hep birlikte taşıdık.

Geçmiş 10 yıl bizleri sektörel bir aile haline getirdi. Bir aile gibi birlikte hareket edebilir olduk. Meselemize hep birlikte sahip çıktık, hayal ve hedeflerimize ulaşma adına bizden bekleneni ortaya koyabilmenin gayreti içerisinde olduk.

Bugün İPAR’ın saygınlığı, ağırlığı ve hedeflerine yürürken atmış olduğu adımların karşılık bulmasının altında yatan sır; çocuklarımıza hizmet edebilmeyi misyon edinmiş sektörel bir aile bilincine sahip olabilmesidir.

Sektörümüz açısından tarihî bir süreç yaşıyoruz. Bu süreci en iyi şekilde yönetebilmenin ve geleceğin devasa yapılarını taşıyacak en sağlam temelleri atabilmenin gayreti içerisindeyiz. Sektörel hayallerimize ulaşabilmek için gerekli yapıyı hep birlikte inşa ediyoruz. İPAR ailesi olarak aynı hayal ve hedefler uğruna bu yolculuğu birlikte sürdürüyoruz. Yarınlar, geçmişte ve bugün atılan bu sağlam temeller üzerinde yükselecektir. Yarınlara doğru yürürken çocuklarımızın emaneti olarak aldığımız bu yükü en iyi şekilde taşıyabilme sorumluluk ve bilinci ile yolculuğumuz devam edecektir.

İPAR ailesinin her bireyi bu anlayış ve misyon üzere nerede, hangi yapı içerisinde ve pozisyonda bulunursa bulunsun İPAR ailesi birlikteliğinden elde etmiş olduğu kazanımlar ile hem kendine hem bulunduğu yapıya hem de sektöre eşsiz katkılar sunacaktır. Başarı; el ele, gönül gönüle, birbirinin artılarını kendininmiş gibi sahiplenerek, tek bir ruh altında toplanmış hücreler gibi, bir ve beraber olabilmekle mümkündür.

2015 yılında yola çıkan bu kervan, yarınlara doğru yürürken, vizyon sahibi yeni misyon gönüllüleri bu kervana katılarak hepimizin özlemi içerisinde olduğu daha güzel bir dünya için elinden gelenin en iyisini ve belki daha iyisini ortaya koyacak ve İPAR, sektörel gelişimde üstlenmiş olduğu öncü rolüyle ilham kaynağı olmaya devam edecektir.

Bu vesileyle İPAR ailesinin 10. yılını kutlar, daha nice on yıllarda bu yolculukta bir ve beraber olabilmek dileğiyle…

Saygılarımızla…

Yusuf DAŞTAN

İPAR Başkanı